خانه معلم
مدل مانتوی تابستونی , لباس بافتنی دخترانه , پیراهن بلند دخترانه , دانلود عکس بازیگران زن هالیوودی , دانلود برطبل شادانه بکوب , دانلود آهنگ شهاب مظفری , عکس های پسرودختری نغمه , صبح بخیر بی معرفت , عکس همسر امیر غفور , عکس از پیکان جدید 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

مدير مسئول روزنامه كيهان تاكيد كرد: مجلس ششم همخوان و هخمون انقلاب نبوده و اين مجلس نه اصلاح‌طلب بلكه برانداز بود.

به گزارش فارس حسين شريعتمداري شب گذشته (سه‌شنبه) طي سخناني در جمع دانشجويان دانشگاه امام صادق(ع) با تاكيد بر اينكه با توجه به تبيين مباني انقلاب در ابتداي شكل‌گيري انقلاب اسلامي، انحراف از بستر انقلاب به زودي قابل شناسايي است، تصريح كرد: همانگونه كه مقام معظم رهبري فرمودند،‌ مردم به كساني كه ارزش‌هاي انقلاب را مطرح مي‌كنند رأي مي‌دهند، اما اينكه بعضي اوقات اين اتفاق نيفتاده به اين دليل بوده است كه مردم در يافتن مصاديق دچار خطا شده‌اند.

* مجلس ششم همخوان و همخون انقلاب نبود
شريعتمداري در ادامه به بررسي گوشه‌هايي از عملكرد مجلس ششم پرداخت و تاكيد كرد: اكثريت مجلس ششم نشان داد كه هم خوان و هم خون انقلاب نيست و وقتي به عملكرد مجلس ششم نگاه مي‌كنيم متوجه مي‌شويم كه بسياري از نمايندگان اين مجلس پا را از بستر انقلاب بيرون گذاشتند.

وي با اشاره به اينكه مجلس ششم خود را داعيه‌دار اصلاحات مي‌دانست، اظهار داشت: اگر چه تعريف دقيقي از اصلاحات در ايران تاكنون از سوي مدعيان اين عنوان ارائه نشده است اما بر اساس آنچه در اسناد مكتوب وجود دارد اصلاحات در فرهنگ سياسي يعني سامان دادن نابساماني‌ها و هنجار دادن به ناهنجاري‌ها و معيار آن نيز ناهنجاري‌هاي است كه با توجه به نسخه اصلي يك نظام به وجود آمده و به همين دليل است كه اصلاحات در داخل نظام است.

* مجلس ششم نه اصلاح‌طلب بلكه برانداز بود
نماينده ولي‌فقيه در موسسه كيهان تاكيد كرد: اگر اهداف اصلاحات در داخل نظام باشد مي‌توان نام آن را اصلاح طلبي گذاشت اما اگر بيرون از نظام باشد نوعي براندازي است.

شريعتمداري با تاكيد بر اينكه نمي‌خواهيم درمورد اكثريت نمايندگان مجلس ششم اغراق كنيم اظهار داشت: متاسفانه هنگامي كه به اهداف مجلس ششم نگاه مي‌كنيم ،‌متوجه مي‌شويم كه بسياري از خواسته‌هاي آنها بيرون از دايره نظام بود و با مباني تعريف شده انقلاب، نظام و قانون اساسي تناقض داشت.
وي لوايح دو قلو را يكي از نمونه‌هاي عملكرد بيرون از دايره‌ نظام مجلس ششم عنوان كرد و گفت: در آن زمان محمدرضا خاتمي در نامه‌اي خطاب به عسگراولادي به صراحت از سكولاريسم دفاع كرد و حال آنكه وي در آن زمان نايب رئيس مجلس و دبير كل حزب مشاركت به عنوان حزب حاكم، بود.
 
مدير مسول روزنامه كيهان با اشاره به ارايه طرح سه فوريتي پذيرش پروتكل‌ الحاقي از سوي مجلس ششم در اوج‌گيري‌هاي ايران با غرب در مساله هسته‌اي گفت: اين در حالي بود كه غربي‌ها بر ما فشاري مي‌آوردند تا اين پروتكل را بپذيريم و ما نپذيرفتيم.
شريعتمداري در ادامه سخنان خود گفت: يكي ديگر از نمونه‌هاي عمكلرد مجلس ششم ارايه طرح برچيدن گزينش‌ها بود كه هر چند در اجراي گزينش‌ها بعضا مشكلاتي مانند سوالات نامربوط وجود داشت اما نفي اساس گزينش به معني نفي شايسته‌سالاري است.

* پشت كردن مردم به اصلاح‌طلبان طبيعي بود
شريعتمداري با اشاره به عملكرد اصلاح‌طلبان در 18 تير تصريح كرد: يكي از اساسي‌ترين مشكلات اصلاح‌طلبان كه خودشان نيز بر آن معترف‌اند عدم توجه به دغدغه‌هاي مردم و ساختار شكني بود لذا پشت كردن مردم اين جريان يك امر طبيعي بود و مردم احساس كردند در انتخاب مصداق‌ها دچار خطا شده‌اند.

وي با تاكيد بر اينكه در دوران قبل از اصلاحات نيز كساني بر سر كار بودند كه به خواسته‌هاي مردم وبخصوص محرومان به عنوان پايه‌هاي اصلي انقلاب توجهي نداشتند خاطرنشان ساخت: مردم احساس مي‌كردند كه راي آري به جريان اصلاحات، نه گفتن به جريان قبلي است.

* اصولگرايي در يك حزب و جريان خلاصه نمي‌شود
نماينده ولي‌فقيه درموسسه كيهان با اشاره به مطرح شدن اصولگرايي گفت: شعاري كه اصولگرايان مطرح كردند غريبه نبود و مردم احساس كردند گمشده خود را پيدا كرده‌اند اما اين بدان معني نيست كه اصولگرايي در يك حزب يا جريان خلاصه مي‌شود.
وي افزود: مردمي كه نسخه انقلاب در دستشان بود در شعار اصولگرايان اين نسخه اصلي را ديدند و به همين دليل به آنها روي آوردند.

* معمولاً در ايام انتخابات شعارهاي گروه‌ها به يكديگر نزديك مي‌شود شريعتمداري در پايان اين بخش از سخنانش با بيان اينكه معمولاً درايام انتخابات شعارهاي گروه‌ها به يكديگر نزديك‌ مي‌شود، تصريح كرد: در اين ايام معمولاً تابلوهاي گروه‌ها و جريانات به يكديگر شبيه مي‌شوند اما اينكه آيا آنچه در تابلو نوشته شده با آنچه درشناسنامه هويتي گروه‌ها نقش بسته انطباق دارد، مساله ديگري است، چه آنكه همه گروه‌ها در اين ايام خود را پيرو امام و مدافع منافع ملي، توزيع عادلانه و ... معرفي مي‌كند در حالي كه دريافتن مصداق‌ بحث‌هاي مختلفي وجود دارد كه هم بايستي به سوابق افراد مراجعه كرد و هم حال فعلي افراد.

مدير مسول روزنامه كيهان در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به سوال يكي از دانشجويان درخصوص مظلوم‌نمايي اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات اظهار داشت: امام فرمودند ملاك‌ حال فعلي افراد است و هم اينكه بايد به سوابق افراد توجه كرد.

وي افزود: در خصوص سوابق بسياري از احزاب و افراد مي‌توانند سوابق نامطلوبي داشته باشند ولي بعدها آن را انكار كنند كه در اينجا بايد به سوابق مراجعه كرد، اما سخن امام مبني بر «ميزان حال فعلي افراد است» در مورد كساني است كه سابقه خوبي دارند اما بعدها هويت قبلي خود را از دست مي‌دهند.

* برخي از اصلاح‌طلبان زلف خود را با زلف دشمنان انقلاب گره زده‌اند شريعتمداري با بيان اينكه متاسفانه در درون جبهه اصلاحات كساني هستند كه زلف‌هاي خود را به زلف‌هاي دشمنان بيروني گره زده‌اند تصريح كرد: در اين جبهه افرادي وجود دارند كه اساسا همخوان و همخون با ا نقلاب نيستند و سوابقشان هم همراهشان است و نياز به مراجعه به اسناد محرمانه و سري نيست.

* شعار «فشار از پائين، چانه‌زني از بالا» متعلق به بنياد سوروس است
وي در ادامه با اشاره به مطرح شدن برخي شعارها از سوي اين جبهه گفت: شعار فشار از پايين، چانه زني از بالا، كه توسط يكي از تئوريسين‌هاي اين جبهه مطرح شد را نخستين بار جرج سورس مدير بنياد سورس مطرح كرد و اين سخن كه خاتمي گورباچفي‌است كه بايد جاي خود را به يك يلتسين بدهد، نخستين بار در دانشگاه استانفورد از سوي يكي از اساتيد اين دانشگاه مطرح شد.

* مداومت بر خطا، خطا نيست، خط است
مدير مسول روزنامه كيهان با اشاره به برخي از شعارهاي مطرح شده، از سوي اصلاح‌طلبان تاكيد كرد: مداومت خطا در يك بستر مشخص ديگر نامش خطا نيست بلكه خط است.

* محافظه‌كاري يك تهمت به اصولگرايان است
شريعتمداري در پاسخ به سوال ديگري در خصوص عملكرد جناح راست با بيان اينكه اساسا معتقد به راست و چپ نيستم اظهار داشت: در كشور ما نه راست‌مان راست است، ونه چپ‌مان چپ. چرا كه بعضا شاهديم چپ‌هاي ما هم طرفدار اقتصاد باز آدام اسميت، هستند و هم طرفدار امريكا و در عين حال نامشان چپ است.
وي محافظه كاري را يك تهمت به اصولگرايان عنوان كرد و گفت:‌ محافظه‌كار به كساني گفته مي‌شود كه آرمان ثابت نداشته وبراي حفظ قدرت به هر سازشي دست مي‌زنند در حاليكه اين نكته در خصوص اصولگرايان متعهد درست نيست.

* ارائه بيشتر از يك ليست از سوي اصولگرايان بعيد است
نماينده ولي فقيه در موسسه كيهان با اشاره به تشكيل جبهه متحد اصولگرايان اين اتفاق را فرآيندي مثبت در ميان اصولگرايان عنوان كرد و گفت: در خصوص ليست جبهه متحد اصولگرايان نيز بايد گفت كه فرمول انتخاب اين ليست درست بوده است و اينكه برخي از افراد در ليست نبوده‌اند به اين دليل بود كه راي نياوردند و هر چند نظر اكثريت ملاك حق نيست ولي فرمول ذكر شده فرمول كارآمدي است.
شريعتمداري در خصوص ارائه ليست‌هاي متعدد از طرف اصولگرايان در انتخابات نيز گفت:‌ تا آنجا كه احساس مي‌شود به غير از ليست جبهه متحد ليست ديگري با نام اصولگرايان در انتخابات مطرح نخواهد بود.

* سخنان سرلشكر جعفري اشتباه لفظي بوده است
وي در مورد يادداشت‌هاي خود در روزنامه كيهان در خصوص سخنان سرلشگر جعفري فرمانده سپاه پاسداران مبني بر حمايت اصولگرايان در انتخابات گفت:‌ما در يادداشت‌مان گفتيم كه مقصود ايشان از اصولگرايي مفهوم واقعي آن است و نه يك حزب و گروه، اما متاسفانه ايشان در بيان نظر خود موفق نبوده و به گونه‌اي صحبت كردند كه تلقي حمايت از يك گروه از آن مي‌شد و ما نيز آن را به عنوان يك خطاي سهو‌البيان ياد كرديم و گفتيم كه چاره‌اي آن پوزش از اين سهوالبيان و توضيح در مورد آن است.

مدير مسول روزنامه كيهان خاطرنشان ساخت: اما ايشان بعد از اين ماجرا به صراحت اعلام كردند كه منظور ما حمايت از يك گروه خاص نبوده است. و بايد اين سخن را از فردي مانند جعفري كه همه چيزش را براي امام داده و شواهد نيز نشان داده كه سهوا‌لبيان بوده، پذيرفت.

وي درخصوص يادداشت خود راجع به اهانت يك سايت به بيت امام نيز گفت: ما در مورد اينكه اين سايت وابسته يا منتقد دولت است نيز دو احتمال داده و گفته‌ بوديم كه اين‌ها يا نزديك به دولت هستند يا اينكه در آنها نفوذي وجود دارد چرا كه اين اقدام ناپسند بوده و در شرايط كنوني قابل انتظار نبود و موجب سوءاستفاده‌هايي نيز شد چرا كه قابل دفاع نيز نبود.

شريعتمداري در ادامه گفت : پس از اين يادداشت مدير مسول اين سايت با من تماس گرفت و گفت ما اتفاقاً منتقد سرسخت دولت هستيم و قبول داريم كه در بيان منظور خود اشتباه كرديم اما واقعيت اين است كه اين سايت متعلق به دولت نيست.

* ارائه ليست جداگانه از سوي قاليباف و رضايي بعيد است
وي در مورد همكاري قاليباف و رضايي با جبهه متحد نيز گفت: آقاي قالبيباف و رضايي به جبهه متحد دعوت شدند و قرار شد ليست مورد نظر خود را همانندديگر گروه‌ها به اين جبهه ارايه كند ولي اين دو برادر ليستي ارايه نكردند، اما اينكه در پي ليست جديد باشند بعيد به نظر مي‌رسد.

نماينده ولي فقيه در موسسه كيهان در پاسخ به سوال ديگري مبني بر لزوم شكل‌گيري گروهي براي هماهنگي در ميان نشريات اصولگرا در ايام انتخابات همانند نوع مشابه آن در جبهه دوم خرداد، گفت: اين امر تا حدود كمي به صورت يك پيمان نانوشته در ميان اصولگرايان وجود دارد اما متاسفانه به صورت منسجم تحقق پيدا نكرده است.

* بر اساس شواهد موجود اكثريت مجلس آينده از آن اصولگرايان است
وي در پاسخ به سوالي مبني بر پيش‌بيني خود از انتخابات نيز گفت: شواهد نشان مي‌دهد كه اكثريت مجلس آينده از آن اصولگرايان خواهد بود.

* طرح موضوع جامعه مدني از سوي خاتمي اهانت به مردم ايران بود وي در بخش پاياني سخنان خود در خصوص مباني فكري اصولگرايان و اصلاح‌طلبان نيز گفت: جريان مقابل نياز به توليدات ندارند چراكه تئوري‌هاي آن‌ها از آن خودشان نبوده و انديشه‌شان اجاره‌اي است چه آنكه به عنوان مثال روزنامه اعتماد در دوراني مقالات بي‌بي‌سي را برداشته، نام نويسنده آن را تغيير داده و منتشر مي‌كرد.
مدير مسئول روزنامه كيهان طرح تئوري‌ هايي مانند جامعه مدني را اهانت به مردم ايران دانست و گفت: اين تئوري متعلق به 200 سال پيش در اروپاست كه البته آقاي خاتمي نيز زود متوجه اين امر شده و به همين دليل با تصحيح گفته خود اعلام كردند كه منظورشان از جامعه مدني، مدينةالنبي بوده است.
شريعتمداري افزود: اما برعكس جبهه اصلاح‌طلبان، انديشه جبهه اصولگرايي بسيار با سابقه است.

* سيستم اقتصادي خاتمي همان سيستم اقتصادي هاشمي بود
وي در پايان در پاسخ به سوال ديگري در خصوص عملكرد و مباني اقتصادي دولت‌ هاشمي و دولت خاتمي نيز گفت: سيستم اقتصادي خاتمي همان سيستم اقتصادي هاشمي بوده و همان ديدگاه‌ها دنبال مي‌شد.
 

[ ] [ ] [ khanehmoallemqom ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب